Bilans Polska 1987
mężczyzni10 km
29.39 | 3 | Kuzioła Mirosław | 1960 | AZS Biała podlaska | 03.08. | Leverkusen |
wyniki uzyskane na trasach nie spełniajacych kryterium IAAF
30.21 | 9 | Psujek Bogusław | 1955 | Oleśniczanka Oleśnica | 24.10. | Youngstone |
wyniki uzyskane na trasach nieatestowanych
28.02 | 1 | Bebło Leszek | 1966 | Oleśniczanka Oleśnica | 09.05. | Jelenia Góra |
30.04 | 1 | Lenda Wiesław | 1962 | Twardogóra | 05.12. | Lubin |
30.20 | 1 | Zimny Tomasz | 1963 | Olimpia Poznań | 18.10. | Koło |
30.25 | 2 | Krupanek Romuald | 1964 | Śląsk Wrocław | 05.12. | Lubin |
30.29 | 2 | Więckowski Wojciech | 1961 | Wisła Płock | 18.10. | Koło |
30.31 | 1 | Kaniak Andrzej | 1959 | Budowlani Bydgoszcz | 13.09. | Jelenia Góra |
30.34 | 4 | Stańczak Janusz | 1960 | Olimpia Poznań | 18.10. | Koło |
30.35 | 2 | Sitek Tadeusz | 1956 | Marciszów | 13.09. | Jelenia Góra |
30.43 | 5 | Filusz Krzysztof | 1966 | Żyrardów | 18.10. | Koło |
30.48 | 6 | Nadolski Zbigniew | 1967 | Olimpia Poznań | 18.10. | Koło |
15 km - biegi rozegrane na trasach nieatestowanych
46.17 | 1 | Psujek Bogusław | 1955 | Oleśniczanka Oleśnica | 20.09. | Oleśnica |
46.29 | 1 | Furmanek Wiesław | 1959 | Hutnik Kraków | 12.09. | Ciechanów |
46.35 | 1 | Jamont Przemysław | 1960 | Żary | 09.05. | Żary |
46.40 | 2 | Wysocki Wojciech | 1961 | Legia Warszawa | 12.09. | Ciechanów |
47.05 | 1 | Oleksyk Julian | 1962 | Żary | 26.07. | Żary |
47.27 | 3 | Wójcicki Sylwester | 1958 | Warszawa | 12.09. | Ciechanów |
47.36 | 4 | Kresa Marek | 1964 | Polonia Warszawa | 12.09. | Ciechanów |
47.42 | 1 | Marczak Ryszard | 1945 | Zawisza Bydgoszcz | 21.06. | Bydgoszcz |
47.45 | 2 | Janowicz Jerzy | 1957 | Grodzisko | 26.07. | Żary |
47.51 | 2 | Udowienie Zdzisław | 1955 | Silnowo | 21.06. | Bydgoszcz |
wyniki uzyskane na trasach mało wiarygodnych
43.48 | 1 | Skarżyński Jerzy | 1956 | Budowlani Szczecin | 20.09. | Poznań |
43.56 | 2 | Osos Marek | 1962 | Gwardia Piła | 20.09. | Poznań |
44.33 | 3 | Kondraszewski Sławomir | 1962 | Gwardia Olsztyn | 20.09. | Poznań |
44.41 | 4 | Karasiewicz Piotr | 1962 | AZS Poznań | 20.09. | Poznań |
46.16 | 5 | Woźnica Dariusz | 1965 | Warszawa | 20.09. | Poznań |
47.06 | 6 | Hornik Zbigniew | 1956 | Leszno | 20.09. | Poznań |
20 km
1:00.12 | 1 | Gołębiewski Mirosław | 1962 | ROW Rybnik | 29.08. | Brzeszcze |
1:00.13 | 11 | Lorens Paweł | 1958 | Górnik Brzeszcze | 14.03. | Alphen |
1:00.40 | 15 | Mitka Józef | 1955 | Górnik Brzeszcze | 14.03. | Alphen |
1:00.40 | 3 | Ławicki Tadeusz | 1956 | Zagłębie Lubin | 29.08. | Brzeszcze |
1:00.57 | 4 | Rydzewski Edward | 1959 | Chemik Kędzierzyn | 29.08. | Brzeszcze |
1:00.59 | 5 | Lupa Henryk | 1956 | Juvenia Białystok | 29.08. | Brzeszcze |
1:01.14 | 6 | Wójcik Janusz | 1964 | Górnik Brzeszcze | 29.08. | Brzeszcze |
1:02.18 | 9 | Włuczkowski Stanisław | 1959 | Górnik Brzeszcze | 29.08. | Brzeszcze |
1:02.19 | 10 | Bugaj Mirosław | 1960 | Olimpia Poznań | 29.08. | Brzeszcze |
1:02.26 | 11 | Kaniak Andrzej | 1959 | Budowlani Bydgoszcz | 29.08. | Brzeszcze |
wyniki uzyskane na trasach mało wiarygodnych
59.59 | 1 | Niedziółka Krzysztof | 1960 | Gardia Olsztyn | 25.10. | Legionowo |
1:00.01 | 2 | Wójcik Janusz | 1964 | Górnik Brzeszcze | 25.10. | Legionowo |
1:00.37 | 3 | Helak Leszek | 1962 | Górnik Brzeszcze | 25.10. | Legionowo |
1:01.14 | 4 | Tarasiuk Paweł | 1959 | Polonia Warszawa | 25.10. | Legionowo |
1:01.19 | 5 | Stańczak Janusz | 1960 | Olimpia Poznań | 25.10. | Legionowo |
1:01.48 | 6 | Więckowski Wojciech | 1961 | Wisła Płock | 25.10. | Legionowo |
1:02.10 | 7 | Orłowski Wojciech | 1958 | Juvenia Białystok | 25.10. | Legionowo |
1:02.24 | 1 | Karasiewicz Piotr | 1962 | AZS Poznań | 06.09. | Gniezno |
półmaraton - wyniki uzyskane na trasach nieatestowanych
1:06.05 | 1 | Kuś Bogumił | 1957 | Oleśniczanka Oleśnica | 21.06. | Otwock |
1:06.11 | 1 | Lupa Henryk | 1956 | Juvenia Białystok | 28.07. | Białystok |
1:06.37 | 2 | Tarasiuk Paweł | 1959 | Polonia Warszawa | 28.07. | Białystok |
1:07.42 | 3 | Malicki Andrzej | 1960 | AZS Olsztyn | 28.07. | Białystok |
1:07.54 | 1 | Kozłowski Tomasz | 1960 | Oleśniczanka Oleśnica | 13.09. | Kędzierzyn |
1:08.23 | 2 | Lamch Czesław | 1959 | Budowlani Częstochowa | 13.09. | Kędzierzyn |
1:08.25 | 2 | Ratkowski Wojciech | 1954 | AZS Gdańsk | 21.06. | Otwock |
1:08.27 | 4 | Wysocki Wojciech | 1961 | Legia Warszawa | 28.07. | Białystok |
1:09.04 | 1 | Małecki Ryszard | 1957 | Polonia Warszawa | 30.08. | Opole |
1:09.13 | 2 | Filusz Krzysztof | 1966 | Żyrardów | 30.08. | Opole |
25 km
1:16.06 | 6 | Ławicki Tadeusz | 1956 | Zagłębie Lubin | 03.05. | Berlin |
1:16.45 | 11 | Wójcik Janusz | 1964 | Górnik Brzeszcze | 03.05. | Berlin |
1:17.05 | 13 | Włuczkowski Stanisław | 1959 | Górnik Brzeszcze | 03.05. | Berlin |
1:17.38 | 14 | Zdunek Stanisław | 1956 | LZS Skierniewice | 03.05. | Berlin |
1:17.39 | 15 | Lasecki Kazimierz | 1958 | Legia Warszawa | 03.05. | Berlin |
1:18.45 | 9 | Skarżyński Jerzy | 1956 | Budowlani Szczecin | 26.04. | Paris |
wyniki uzyskane na trasach nieatestowanych
1:15.57 | 1 | Kaniak Andrzej | 1959 | Budowlani Bydgoszcz | 18.10. | Łowicz |
1:18.13 | 1 | Marczak Ryszard | 1945 | Bydgoszcz | 12.09. | Pobiedziska |
1:19.30 | 1 | Misiewicz Ryszard | 1957 | Zawisza Bydgoszcz | 15.03. | Krapkowice |
1:19.41 | 2 | Konieczny Jacek | 1959 | Chemik Kędzierzyn | 12.09. | Pobiedziska |
1:19.45 | 1 | Helak Leszek | 1962 | Olimpia Poznań | 02.08. | Wielen |
maraton
2:10.26 | 7 | Psujek Bogusław | 1955 | Oleśniczanka Oleśnica | 10.05. | London | |
2:13.46 | 15 | Lorens Paweł | 1958 | Górnik Brzeszcze | 10.05. | London | |
2:14.22 | 2 | Kuś Bogumił | 1957 | Oleśniczanka Oleśnica | 05.04. | Dębno | |
2:14.27 | 8 | Skarżyński Jerzy | 1956 | Budowlani Szczecin | 01.02. | Beppu | |
2:14.37 | 3 | Lupa Henryk | 1956 | Juvenia Białystok | 05.04. | Dębno | |
2:14.58 | 13 | Ławicki Tadeusz | 1956 | Zagłębie Lubin | 04.10. | Berlin | |
2:15.10 | 4 | Dzienisik Mirosław | 1959 | Gwardia Olsztyn | 05.04. | Dębno | |
2:15.10 | 14 | Kaniak Andrzej | 1959 | Budowlani Bydgoszcz | 04.10. | Berlin | |
2:15.39 | 5 | Ratkowski Wojciech | 1954 | AZS Gdańsk | 05.04. | Dębno | |
2:15.41 | 6 | Lange Stanisław | 1958 | Lechia Gdańsk | 05.04. | Dębno | |
100 km - wyniki uzyskane na trasach nieatestowanych
6:56.01 | 2 | Łunski Zbigniew | 1952 | Mrągowo | 25.10. | Kalisz |
6:58.06 | 3 | Osak Roman | 1960 | Orlęta Turów | 25.10. | Kalisz |
7:06.25 | 4 | Karczewski Andrzej | 1960 | Legia Warszawa | 25.10. | Kalisz |
7:11.35 | 5 | Bogdanowicz Zbigniew | 1957 | Szczecin | 25.10. | Kalisz |
7:26.33 | 7 | Plewniak Jerzy | 1953 | Tychy | 25.10. | Kalisz |
uwaga: pierwsza atestacja trasy biegu ulicznego w Polsce miała miejsce dnia 4 kwietnia 1987 roku (maraton w Dębnie) - z oczywistych względów wcześniejsze wyniki i te uzyskiwane później na trasach nieatestowanych mogą być nie w pełni wiarygodne - można przyjąć, że dopiero w granicach 2000 roku sytuacja się unormowała gdy w wykazie tras atestowanych pojawiła się znaczna ilość tras rzetelnie zmierzonych - nie można mieć zastrzeżeń natomiast do wyników uzyskiwanych w biegach rozgrywanych od 1975 roku w ramach mistrzostw Polski