Historia World half-marathon championships - mężczyzni
(medaliści - wyniki Polaków)
1/
20.09.1992 -Tyneside
1. | Benson | Masya | Ken | 1:00.24 |
2. | Antonio Fabio | Silio | Arg | 1:00.40 |
3. | Boay | Akunay | Tan | 1:00.45 |
2/
3.10.1993 - Brussels:
1. | Vincent | Rousseau | Bel | 1:01.06 |
2. | Steve | Moneghetti | Aus | 1:01.10 |
3. | Carl | Thackery | GBR | 1:01.13 |
80. | Mirosław | Żerkowski | Pol | 1:05.00 |
3/
24.09.1994 - Oslo:
1. | Khalid | Skah | Mar | 1:00.27 |
2. | German | Silva | Mex | 1:0.28 |
3. | Ronaldo | da Costa | Bra | 1:00.54 |
4/
1.10.1995 - Montbeliard/Belfort:
1. | Moses | Tanui | Ken | 1:01.45 |
2. | Paul | Yego | Ken | 1:01.46 |
3. | Charles | Tangus | Ken | 1:01.50 |
5/
29.09.1996 - Palma de Mallorca:
1. | Stefano | Baldini | Ita | 1:01.17 |
2. | Josphat | Kiprono | Ken | 1:01.30 |
3. | Tendai | Chimusasa | Zim | 1:02.00 |
6/
4.10.1997 - Kosice:
1. | Shem | Kororia | Ken | 59.56 |
2. | Moses | Tanui | Ken | 59.58 |
3. | Kenneth | Cheruiyot | Ken | 1:00.0 |
76. | Wiesław | Figurski | Pol | 1:04.48 |
83. | Józef | Kazanecki | Pol | 1:05.23 |
98. | Marek | Sukiennik | Pol | 1:06.41 |
7/
27.09.1998 - Zurich/Uster:
1. | Paul | Koech | Ken | 1:00.01 |
2. | Hendrick | Ramaala | RSA | 1:00.24 |
3. | Khalid | Skah | Mar | 1:00.24 |
50. | Krzysztof | Przybyła | Pol | 1:04.07 |
55. | Eryk | Szostak | Pol | 1:04.20 |
113. | Wiesław | Figurski | Pol | 1:08.31 |
8/
3.10.1999 - Palermo:
1. | Paul | Tegat | Ken | 1:01.50 |
2. | Hendrick | Ramaala | RSA | 1:01.50 |
3. | Tesfaye | Jifar | Eth | 1:01.51 |
76. | Leszek | Lewandowski | Pol | 1:07.25 |
9/
12.11.2000 - Veracruz:
1. | Paul | Tergat | Ken | 1:03.47 |
2. | Phaustin Baha | Sulle | Tan | 1:03.48 |
3. | Tesfaye | Jifar | Eth | 1:03.50 |
10/
7.10.2001 - Bristol:
1. | Haile | Gebreselasie | Eth | 1:00.03 |
2. | Tesfaye | Jifar | Eth | 1:00.04 |
3. | John | Yuda | Tan | 1:00.12 |
11/
5.05.2002 - Brussels:
1. | Paul | Kosgei | Ken | 1:00.39 |
2. | Jaouad | Gharib | Mar | 1:00.42 |
3. | John | Yuda | Tan | 1:00.57 |
12/
4.10.2003 - Vilamoura:
1. | Martin | Lel | Ken | 1:00.49 |
2. | Fabiano | Joseph | Tan | 1:00.52 |
3. | Martin Hhaway | Sulle | Tan | 1:00.56 |
13/
3.10.2004 - New Delhi:
1. | Paul | Kirui | Ken | 1:02.15 |
2. | Fabiano | Joseph | Tan | 1:02.31 |
3. | Abdullah Ahmad | Hassan | Qat | 1:02.36 |
14/
1.10.2005 - Edmonton:
1. | Fabiano Joseph | Naasi | Tan | 1:01.08 |
2. | Mubarak Hassan | Shami | Qat | 1:01.09 |
3. | Yonas | Kifle | Eri | 1:01.13 |
15/
8.10.2006 - Debrecen (20 km):
1. | Zersenay | Tadesse | Eri | 56.01 |
2. | Robert Kipkorir | Kipchumba | Ken | 56.41 |
3. | Wilson Kiprotich | Kebenei | Ken | 57.15 |
16/
14.10.2007 - Udine:
1. | Zersenay | Tadese | Eri | 58.59 |
2. | Patrick Makau | Musyoki | Ken | 59.02 |
3. | Evans Kiprop | Cheruiyot | Ken | 59.05 |
17/
12.10.2008 - Rio de Janeiro:
1. | Zersenay | Tadese | Eri | 59.56 |
2. | Patrick Makau | Musyoki | Ken | 1:01.54 |
3. | Ahmad Hassan | Abdullah | Qat | 1:01.57 |
48. | Artur | Kozłowski | Pol | 1:08.24 |
18/
11.10.2009 - Birmingham:
1. | Zersenay | Tadese | Eri | 59.35 |
2. | Bernard Kiprop | Kipyego | Ken | 59.59 |
3. | Dathan | Ritzenhein | USA | 1:00.00 |
19/
16.10.2010 - Nanning:
1. | Wilson | Kiprop | Ken | 1:00.07 |
2. | Zersenay | Tadese | Eri | 1:00.11 |
3. | Sammy Kirop | Kitwara | Ken | 1:00.22 |
20/
06.10.2012 - Kavarna:
1. | Zersenay | Tadesse | Eri | 1:00.19 |
2. | Deressa | Chimsa | Eth | 1:00.51 |
3. | John Nzau | Mwangangi | Ken | 1:01.01 |
21/
29.03.2014 - Copenhagen:
1. | Geoffrey Kipsang | Kamworor | Ken | 59.08 |
2. | Samuel | Tsegay | Eri | 59.21 |
3. | Guye | Adola | Eth | 59.21 |
22/
26.03.2016 - Cardiff:
1. | Geoffrey Kipsang | Kamworor | Ken | 59.10 |
2. | Bedan Karoki | Muchiri | Ken | 59.36 |
3. | Mohamed | Farah | GBR | 59.59 |
23/
24.03.2018 - Valencia:
1. | Geoffrey Kipsang | Kamworor | Ken | 1:00.02 |
2. | Abraham Naibei | Cheroben | Brn | 1:00.22 |
3. | Aron | Kifle | Eri | 1:00.31 |
24/
17.10.2020 - Gdynia:
1. | Jacob | Kiplimo | Uga | 58.49 |
2. | Kibiwott | Kandie | Ken | 58.54 |
3. | Amedework | Walelegn | Eth | 59.08 |
34. | Krystian | Zalewski | Pol | 1:01.32 |
95. | Adam | Nowicki | Pol | 1:04.31 |
101. | Damian | Kabat | Pol | 1:05.26 |
106. | Adam | Głogowski | Pol | 1:05.50 |
Tadeusz Dziekoński
- atestator tras w biegach ulicznych (licencja IAAF/AIMS kategoria A)
- Administrator PZLA d/s atestacji tras w biegach ulicznych
- członek Komisji Statystycznej PZLA