Historia World Championships - maraton mężczyzn
(medalisci - wyniki Polaków)
1/
14.08.1983 - Helsinki
1. | Robert | de Castella | Aus | 2:10.03 |
2. | Kebede | Balcha | Eth | 2:10.27 |
3. | Waldemar | Cierpinski | GDR | 2:10.37 |
16. | Ryszard | Marczak | Pol | 2:13.20 |
2/
6.09.1987 - Rome:
1. | Douglas | Wakihuru | Ken | 2:11.48 |
2. | Ahmed Houssein | Saleh | Dji | 2:12.30 |
3. | Gelindo | Bordin | Ita | 2:12.40 |
3/
1.09.1991 - Tokyo:
1. | Hiromi | Taniguchi | Jpn | 2:14.57 |
2. | Ahmed Houssein | Saleh | Dji | 2:15.26 |
3. | Steve | Spence | USA | 2:15.36 |
4. | Jan | Huruk | Pol | 2:15.47 |
| Antoni | Niemczak | Pol | nie ukończył |
4/
14.08.1993 - Stuttgart:
1. | Mark | Plaatjes | USA | 2:13.57 |
2. | Lucketz | Swartbooi | Nam | 2:14.11 |
3. | Bert | van Vlaanderen | Hol | 2:15.12 |
| Leszek | Bebło | Pol | nie ukończył |
| Sławomir | Gurny | Pol | nie ukończył |
5/
12.08.1995 - Goeteborg:
1. | Martin | Fiz | Esp | 2:11.41 |
2. | Dionisio | Ceron | Mex | 2:12.13 |
3. | Luiz | dos Santos | Bra | 2:12.49 |
6/
10.08.1997 - Athens:
1. | Abel | Anton | Esp | 2:13.16 |
2. | Martin | Fiz | Esp | 2:13.21 |
3. | Steve | Moneghetti | Aus | 2:14.16 |
7/
28.08.1999 - Sevilla:
1. | Abel | Anton | Esp | 2:13.36 |
2. | Vincenzo | Modica | Ita | 2:14.03 |
3. | Nobuyuki | Sato | Jpn | 2:14.07 |
8/
3.08.2001 - Edmonton:
1. | Gezahegne | Abera | Eth | 2:12.42 |
2. | Simon | Biwott | Ken | 2:12.43 |
3. | Stefano | Baldini | Ita | 2:13.18 |
9/
30.08.2003 - Paris:
1. | Jaouad | Gharib | Mar | 2:08.31 |
2. | Julio | Rey | Esp | 2:08.38 |
3. | Stefano | Baldini | Ita | 2:09.14 |
10/
13.08.2005 - Helsinki:
1. | Jaouad | Gharib | Mar | 2:10.10 |
2. | Christopher | Isegwe | Tan | 2:10.21 |
3. | Tsuyoshi | Ogata | Jpn | 2:11.16 |
11/
25.08.2007 - Osaka:
1. | Luke | Kibet | Ken | 2:15.59 |
2. | Mubarak Hassan | Shami | Qat | 2:17.18 |
3. | Victor | Roethlin | Sui | 2:17.25 |
12/
22.08.2009 - Berlin:
1. | Abel | Kirui | Ken | 2:06.54 |
2. | Emmanuel Kipchirchir | Mutai | Ken | 2:07.48 |
3. | Tsegay | Kebede | Eth | 2:08.35 |
13/
4.09.2011 - Daegu:
1. | Abel | Kirui | Ken | 2:07.38 |
2. | Vincent | Kipruto | Ken | 2:10.06 |
3. | Feyisa | Lilesa | Eth | 2:10.32 |
14/
17.08.2013 - Moskwa:
1. | Stephen | Kiprotich | Uga | 2:09.51 |
2. | Lelisa | Desisa | Eth | 2:10.12 |
3. | Tadese | Tola | Eth | 2:10.23 |
15/
22.08.2015 - Beijing:
1. | Ghirmay | Ghebreslassie | Eri | 2:12.28 |
2. | Yemane | Tsegay | Eth | 2:13.08 |
3. | Munyo Solomon | Mutai | Uga | 2:13.30 |
16/
06.08.2017 - London:
1. | Geoffrey Kipkorir | Kirui | Ken | 2:08.27 |
2. | Tamirat | Tola | Eth | 2:09.49 |
3. | Alphonce Felix | Simbu | Eth | 2:09.51 |
17/
05.10.2019 - Doha:
1. | Lelisa | Desisa | Eth | 2:10.40 |
2. | Mosimet | Geremew | Eth | 2:10.44 |
3. | Amos | Kipruto | Ken | 2:10.51 |
18/
27.08.2023 - Budapest:
1. | Victor | Kiplangat | Uga | 2:08.53 |
2. | Maru | Teferi | Isr | 2:09.12 |
3. | Leul | Gebresilase | Eth | 2:09.19 |
Tadeusz Dziekoński
- atestator tras w biegach ulicznych (licencja WA/AIMS kategoria A)
- Administrator PZLA d/s atestacji tras w biegach ulicznych
- członek Komisji Statystycznej PZLA